День Конституції України

28 червня-День Конституції України
Конституція - Основний Закон України, за яким живе країна. Конституція визначає основи держави, головні права та обов’язки людини, організацію влади. З Конституції починається правова освіта, що формує свідомого громадянина.
Минулого року з нагоди відзначення 25-ої річниці Конституції України та 30-ої річниці Незалежності України була видана перша в Україні віршована та ілюстрована Конституція "Конституція для всіх: і дорослих і малих": автор - Володимир Читай, ілюстратор - Ірина Шаганян. Ця книга дає дітям уявлення про її зміст та найважливіші положення.
Учень 4 класу Ісківської ЗОШ ЛМР Лябах Артем декламує дві статті з цієї книги: стаття №1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава, стаття №24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

День захисту дітей

Щороку в перший день літа, 1 червня, у всьому світі святкується Міжнародний день захисту дітей. Рішення про створення такого свята було прийнято під час сесії Міжнародної демократичної федерації жінок 1949 року в Парижі. Заснування такого дня ініціювали через те, що в багатьох країнах світу залишилося чимало дітей без батьків та даху над головою після Другої світової війни.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відсвяткували в 50 країнах вже наступного 1950 року. Відтоді подія стала однією з наймасштабніших у всьому світі. Головна мета свята - привернути увагу громадськості, урядових установ та організацій до проблем, що спрямовані на реалізацію різноманітних заходів для забезпечення добробуту дітей в світі.

 

Існує навіть окремий символ цього дня - зелений прапор, на якому зображена планета Земля, а довкола неї - фігурки дітей різних рас та національностей.

"Нація яка читає - непереможна"

Наприкінці березня в усіх бібліотеках України щорік проходить Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читання. Цього року цей тиждень проходить під гаслом "Нація, яка читає - непереможна!"

Для чого потрібно читати?

У книзі Ростислава Семківа «Як читати класиків?» йдеться про 5 причин, для чого взагалі людині потрібно читати.

Відпочинок

Читання дозволяє відпочивати елегантно. Якщо навчитися відпочивати з книжками, то від зовнішніх обставин ми не будемо залежати взагалі. Це та ідеальна картинка, де є пляж, ви і книжка влітку або ковдра, або гарячий чай і ви з книжкою в холодну пору року. Художній текст дає нам змогу втекти від реальності. Пережити ті досвіди, яких у нас не було.

Позитивний соціальний імідж

Коли людина просто несе в руках книжку, ставлення до неї змінюється. Тримання в руках книжки не завжди є показником інтелектуального рівня, але є свідченням значущості знання як такого. Книжка - це цінність. Якщо вдома є книги, то значить їх хтось читає. Цивілізованість вимірюється книжками й книжка продовжує бути символом мудрості.

Читання надає психологічну рівновагу

Книжка - це потужний сублімативний інструмент. Літературу можна розглядати як психологічний тренінг, особистісний квест із багатьма варіантами розвитку подій. Підлітки, шукаючи себе, знаходять якісь сюжети в книгах.

Читання допомагає порозумітися

Книга привід поговорити. Вона відкриває можливість ритуалу сімейного читання.

Читання є шляхом самовдосконалення

Якщо ми будемо розвиватися і починати читати змалку, ми можемо перейти від простих книжок до складніших, тих, які потребують глибшого розуміння та більших знань.

 

Всього шість хвилин читання допомагають знизити стрес, сповільнити серцебиття, розслабити м’язи, звільнити стан вашого розуму.

Конкурс соціальної реклами

Конкурс соціальної реклами

       У Полтавському національному педагогічному університеті

імені В. Г. Короленка конкурс соціальної реклами цього року відбувся учетверте. Його мета – популяризувати читання серед молоді. Для залучення якнайширшої аудиторії організатори заходу – викладачі кафедри журналістики – пропонують створювати проєкти у форматах плакату, буктрейлера, коміксу й відеоролика.

       Традиційно переможців творчого змагання оголошують до Міжнародного дня дарування книг 14 лютого. Цьогоріч на розгляд журі конкурсу надіслали близько 60 проєктів від вихованців навчальних закладів Полтави, Кременчука, Хоролу, Лубен, Решетилівки, Кривого рогу.

Учні Ісківської ЗОШ ЛМР теж взяли участь у конкурсі і представили чудові роботи.

Результати конкурсу

За результатами конкурсу дипломи отримують:

 

1). I місце у категорії "Буктрейлер" Артем Лябах, учень 4 класу (вже вдруге)

 

Буктрейлер до книги Тома Флетчера "Різдвозавр"

2). Номінація "За активну читацьку позицію" Віотетта Бондарчук 3 клас

Буктрейлер до серії книг Катерини Матюшкіної, Катерини Оковитої Фу-Фу та Киць-Киць "Ага! Упіймався"

Міжнародний день дарування книг

День 14 лютого, безумовно, відомий, перш за все, як День святого Валентина або День усіх закоханих. Однак, росте число людей, які знають ще про одне свято, що відзначається в цей день.
Щорічно, починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day), який об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Є свята, які народилися, завдяки увазі ООН або інших громадських організацій до проблем міжнародного характеру, є державні свята, релігійні, професійні та інші. Так чи інакше, кожен з них має свою історію виникнення.
День дарування книг - свято, яке стало міжнародним не тільки по причині своєї глобальної суті, а й тому, що корінням своїми воно вийшло з народу, тобто ініціатива його появи належить одній звичайній людині - американці Еммі Бродмур - засновниці сайту дитячої книги в США.
Шкільна бібліотека теж отримала в дарунок чудові книги.

Новий рік

Шкільна бібліотека Ісківська ЗОШ І-ІІІ ступенів щиро вітає всіх із новорічними святами.
Щоб рік Тигра був щедрий для всіх,
Боронив від нещасть та невтіх.
Міцним здоров’ям підкріпляв,
Та вдачею наздоганяв. ...
Принесе нехай тигрюля
Щастя вам, добра, кохання,
Всі прогонить негаразди
І здійснить ваші бажання.

Книги про інклюзію

На шкільну бібліотеку придбали чудові інклюзивні книги від Осмоловська Олена

Інклюзія — це процес реального включення осіб з особливими потребами в активне суспільне життя.

Інклюзивна література – це література, орієнтована на формування позитивного сприйняття інвалідності та особистої різноманітності. Література про осіб з інвалідністю, інклюзивна література, має певну і важливу мету: вона може допомогти учням стати більш толерантними до індивідуальних особливостей, особливо в сучасних інклюзивних класах. Ці книжки мають потенціал зменшити відчуття самотності та ізоляції серед учнів з інвалідністю. Інклюзивна література є недорогим, цікавим, і справжнім способом спілкування з дітьми з інвалідністю і можливістю забезпечити їх історіями про самих себе, про те, як вони справляються в своєму повсякденному житті. Якісна література, що відображає дітей з інвалідністю може допомогти створити розуміння того, як діти з різними потребами та можливостями мають багато спільних рис.

Інклюзивна література об’єднує такі напрямки:

•література, яка розповідає про осіб з інвалідністю, формуючи у читачів позитивне сприйняття стану таких людей (книжки, які фокусують інтерес читача на загальнолюдських якостях та можливостях літературних героїв з інвалідністю; які покликані зробити спілкування з такими людьми обопільно цікавим та комфортним);

•література, яка спрямована на сприйняття особистої різноманітності;

•література для дітей з особливими освітніми потребами ( книжки шрифтом Брайля, з використанням піктограм, тактильні, книжки-картинки та ін.).

( https://uk.wikipedia.org/wiki/Інклюзивна_література )

Ознайомитися з іншою інклюзивною літературою можна на сайті https://inclusivebooks.org/index.php